Antalya’nın Fethi’nin 813. Yıl Dönümü Kutlamaları

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bugün tartışılan Doğu Akdeniz’deki yetki kavgası bizim için 813 yıl önce başladı bugün değil. Birileri 12 bin, 8 bin kilometreden gelecek Akdeniz’de petrol gaz arayacaklar bize de ‘sen arayamazsın’ diyecekler.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bugün tartışılan Doğu Akdeniz‘deki yetki kavgası bizim için 813 yıl önce başladı bugün değil. Birileri 12 bin, 8 bin kilometreden gelecek Akdeniz’de petrol gaz arayacaklar bize de ‘sen arayamazsın’ diyecekler. ‘Uluslararası hukuk var’ diyecekler. Hukuk sadece bize mi var, size yok mu?” dedi.

Antalya’nın Fethi’nin 813. Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında Antalya Sempozyumu’nun Açılış Konferansı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’nın fethinin diğer şehirlerin fethinden farklı olduğunu belirterek, “Antalya, Türklerin Akdeniz sahillerindeki fethettiği ilk şehir ve ilk limandır. Türklerin denizcilikle buluşma noktasıdır Antalya. Bugün tartışılan Doğu Akdeniz’deki yetki kavgası bizim için 813 yıl önce başladı bugün değil. Bu yüzden mottomuz ‘Evimiz Akdeniz’ bu yıl” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşabilirsiniz

Yorum Yap