Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kutlama mesajı

ANTALYA (DHA) – CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın Fethi’nin 813’üncü yıldönümü dolayısıyla, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na kutlama telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sene ‘Evimiz Akdeniz’ mottosuyla düzenlenen Antalya’nın Fethi’nin 813’üncü yıldönümü kutlamaları için Vali Münir Karaloğlu’na kutlama telgrafı gönderdi. Telgrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Karaloğlu’na Antalya’nın Fetih kutlamalarına davetinden dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telgrafta, “Antalya’nın Fethi’nin 813’üncü yıldönümü törenlerine davetiniz için teşekkür ediyorum. Akdeniz’e açılan kapımız Antalya, ülkemizin Akdeniz’deki varlığı ve ekonomimize değerli katkılarıyla her zaman stratejik bir önem sahip olmuştur. Akdeniz sahillerinde ilk fethedilen şehir olan Antalya, kahraman ecdadımızdan bizlere miras kalan gösterdiği gelişme ve büyüme ile bizleri gururlandıran tarihi kültürel ve doğal güzellikleriyle dünyanın önemli şehirleri arasında yer alan güzide şehrimizdir. Antalya’nın Fethi münasebetiyle düzenlediğiniz etkinlik vesilesiyle Antalya’mızı bizlere miras bırakan Selçuklu Sultanı 1. Gıyaseddin Keyhüsrev’i ve kahraman ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum. 813’üncü yıldönümü etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor. Aziz vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini sunan Vali Münir Karaloğlu “Teveccüh ve hassasiyet gösterip kadim şehrimiz Antalya’mızın fetih yıl dönümünü tebrik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Antalyalılar adına saygı ve şükranlarımı arz ederim” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşabilirsiniz

Yorum Yap